Kamenárstvo a stavebná činnosť

Náhrobné doplnky

Posledným krokom k dokonalosti pomníka, či náhrobnej tabule sú moderné doplnky vyrobené z antikorového plechu, bronzu, či z kameňa v rôznych tvarov a prevedení. V našej ponuke nájdete množstvo potrebných doplnkov a rôzne typy písma od gravírovaného cez pieskované až po mosadzné. Vhodným doplnkom môže byť aj obrazový motív vygravírovaný na náhrobnom kameni. Štandardne ponúkame niekoľko vlastných motívov, ale radi vám vyrobíme aj obraz s náboženskou tématikou, prípadne verný obraz zosnulého podľa fotografie.


kahance vazy krize

Lampáše a kahance

V našej ponuke nájdete klasické, ale aj moderné lampáše odlievané, lisované z bronzu, mosadze, žuly. Pre urnové hroby ponúkame špeciálne urnové lampáše z ťažkého lešteného kovu.

Vázy

Vázy patria medzi najvyhľadávanejšie hrobové doplnky. Ponúkame vám celú kolekciu váz vyrobených galvanickou metódou, vo vysokej kvalite, výnimočných tvarov, a rôznych farebných prevedení.

Kríže a kalichy

Na hroby vám ponúkame pieskované kríže a kalichy, gravírované, vo farbe striebra, plátkového zlata, taktiež kovové, vyrobené z mosadze, bez korpusu, alebo dodávané aj s korpusom.
plastiky pismo urny

Plastiky a ruže

Ako motív na pomník, môžete použiť plastiku Ježiša, Márie alebo ruže. Sú vyrobené z bronzu, strieborného kovu a tvoria zladené sety, vďaka čomu sa môžu harmonicky kombinovať.

Písmo

Na tabule osádzame odlievané, alebo kvalitne vypieskované písmo v zlatej a striebornej farbe. Novinkou je moderné lepené zlaté a strieborné písmo rôznych formátov, štruktúr a rezov.

Žulové urny

Žulové urny sú kamenné schránky,do ktorých sa vkladajú plastové nádoby s popolom zosnulého. Na žulové urny vám na želanie vygravírujeme ľubovolný nápis, alebo fotografiu zosnulého.